Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 

Aranyérmes olimpiai bajnokaink 1896-2016

 

Hétszeres (1):

1. Gerevich Aladár vívás: 1932 Los Angeles csapat, 1936 Berlin csapat, 1948 London egyéni, 1948 London csapat, 1952 Helsinki csapat, 1956 Melbourne csapat, 1960 Róma csapat

 

Hatszoros (2):

1. Kárpáti Rudolf vívás: 1948 London csapat, 1952 Helsinki csapat, 1956 Melbourne egyéni, 1956 Melbourne csapat, 1960 Róma egyéni, 1960 Róma csapat

2. Kovács Pál vívás: 1936 Berlin csapat, 1948 London csapat, 1952 Helsinki egyéni, 1952 Helsinki csapat, 1956 Melbourne csapat, 1960 Róma csapat

 

Ötszörös (3):

1. Egerszegi Krisztina úszás: 1988 Szöul 200 méter hát, 1992 Barcelona 100 méter hát, 200 méter hát, 400 méter vegyes, 1996 Atlanta 200 méter hát

2. Keleti Ágnes torna: 1952 Helsinki talaj, 1956 Melbourne talaj, 1956 Melbourne gerenda, 1956 Melbourne felemás korlát, 1956 Melbourne kéziszer-csapat

3. Kozák Danuta kajak-kenu: 2012 London K1 500 méter, K4 500 méter, 2016 Rio de Janeiro K1 500 méter, K2 500 méter, K4 500 méter

 

Négyszeres (3):

1. Darnyi Tamás úszás: 1988 Szöul 200 méter vegyes, 1988 Szöul 400 méter vegyes, 1992 Barcelona 200 méter vegyes, 1992 Barcelona 400 méter vegyes

2. Fuchs Jenő vívás: 1908 London egyéni, 1908 London csapat, 1912 Stockholm egyéni, 1912 Stockholm csapat

3. Kulcsár Győző vívás: 1964 Tokió csapat, 1968 Mexikóváros egyéni, 1968 Mexikóváros csapat, 1972 München csapat

 

Háromszoros (20):

1. Balczó András öttusa: 1960 Róma csapat, 1968 Mexikóváros csapat, 1972 München egyéni

2. Benedek Tibor vízilabdázó: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

3. Biros Péter vízilabdázó: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

4. Berczelly Tibor vívó: 1936 Berlin csapat, 1948 London csapat, 1952 Helsinki csapat

5. Fenyvesi Csaba vívó: 1968 Mexikóváros csapat, 1972 München egyéni, 1972 München csapat

6. Gyarmati Dezső vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne, 1964 Tokió

7. Hosszú Katinka úszó: 2016 Rio de Janeiro 200 méter vegyes, 2016 Rio de Janeiro 400 méter vegyes, 2016 Rio de Janeiro 100 méter hát

8. Dusev-Janics Natasa kajak: 2004 Athén K1 500 méter, 2004 Athén K2 500 méter, 2008 Peking K2 500 méter

9. Kabos Endre vívó: 1932 Los Angeles csapat, 1936 Berlin egyéni, 1936 Berlin csapat

10. Kammerer Zoltán kajak: 2000 Sydney K2 500 méter, 2000 Sydney K4 1000 méter, 2004 Athén K4 1000 méter

11. Kárpáti György vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne, 1964 Tokió

12. Kásás Tamás vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

13. Kiss Gergely vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

14. Kovács Katalin kajak: 2004 Athén K2 500 méter, 2008 Peking K2 500 méter, 2012 London K4 500 méter

15. Molnár Tamás vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

16. Papp László ökölvívó: 1948 London középsúly, 1952 Helsinki nagyváltósúly, 1956 Melbourne nagyváltósúly

17. Rajcsányi László vívó: 1936 Berlin csapat, 1948 London csapat, 1952 Helsinki csapat

18. Storcz Botond kajak: 2000 Sydney K2 500 méter, 2000 Sydney K4 1000 méter, 2004 Athén K4 1000 méter

19. Szabó Gabriella kajak: 2012 London K2 500 méter, 2016 Rio de Janeiro K2 500 méter, 2016 Rio de Janeiro K4 500 méter

20. Szécsi Zoltán vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén, 2008 Peking

 

Kétszeres (52):

1. Bolvári Antal vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne

2. Boros Ottó vízilabda: 1956 Melbourne, 1964 Tokió

3. Bródy György vízilabda: 1932 Los Angeles, 1936 Berlin

4. Elek Ilona vívás: 1936 Berlin egyéni, 1948 London egyéni

5. Fazekas-Zur Krisztina kajak: 2012 London K4 500 méter, 2016 Rio de Janeiro K4 500 méter

6. Fodor Rajmund vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén

7. Földes Dezső vívás: 1908 London csapat, 1912 Stockholm csapat

8. Gerde Oszkár vívás: 1908 London csapat, 1912 Stockholm csapat

9. Gergely István vízilabda: 2004 Athén, 2008 Peking

10. Glykais Gyula vívás: 1928 Amszterdam csapat, 1932 Los Angeles csapat

11. Gyulay Zsolt kajak: 1988 Szöul K1 500 méter, 1988 Szöul K4 1000 méter

12. Hajós Alfréd úszás: 1896 Athén 100 méter gyors, 1896 Athén 1200 méter gyors

13. Halassy Olivér vízilabda: 1932 Los Angeles, 1936 Berlin

14. Halmay Zoltán úszás: 1904 St. Louis 50 yard gyors, 1904 St. Louis 100 yard gyors

15. Homonnai Márton vízilabda: 1932 Los Angeles, 1936 Berlin

16. Horváth Gábor kajak: 2000 Sydney K4 1000 méter, 2004 Athén K4 1000 méter

17. Jeney László vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne

18. Kanizsa Tivadar vízilabda: 1956 Melbourne, 1964 Tokió

19. Kolonics György kajak: 1996 Atlanta K2 500 méter, 2000 Sydney K1 500 méter

20. Korondi Margit torna: 1952 Helsinki felemáskorlát, 1956 Melbourne kéziszer-csapat

21. Kozma István birkózás: 1964 Tokió kötöttfogás nehézsúly, 1968 Mexikóváros kötöttfogás nehézsúly

22. Kőbán Rita kajak: 1992 Barcelona K4 500 méter, 1996 Atlanta K1 500 méter

23. Madaras Norbert vízilabda: 2004 Athén, 2008 Peking

24. Magyar Zoltán torna: 1976 Montreal lólengés, 1980 Moszkva lólengés

25. Markovits Kálmán vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne

26. Martinek János öttusa: 1988 Szöul egyéni, 1988 Szöul csapat

27. Mayer Mihály vízilabda: 1956 Melbourne, 1964 Tokió

28. Nagy Tímea vívás: 2000 Sydney egyéni, 2004 Athén egyéni

29. Nemere Zoltán vívás: 1964 Tokió csapat, 1968 Mexikóváros csapat

30. Németh Ferenc öttusa: 1960 Róma egyéni, 1960 Róma csapat

31. Németh János vízilabda: 1932 Los Angeles, 1936 Berlin

32. Novák Dezső labdarúgás: 1964 Tokió, 1968 Mexikóváros

33. Papp Bertalan vívás: 1948 London csapat, 1952 Helsinki csapat

34. Pelle István torna: 1932 Los Angeles lólengés, 1932 Los Angeles műszabadgyakorlat

35. Petschauer Attila vívás: 1928 Amszterdam csapat, 1932 Los Angeles csapat

36. Piller György vívás: 1932 Los Angeles egyéni, 1932 Los Angeles csapat

37. Rejtő Ildikó vívás: 1964 Tokió egyéni, 1964 Tokió csapat

38. Sárkány Miklós vízilabda: 1932 Los Angeles, 1936 Berlin

39. Schmitt Pál vívás: 1968 Mexikóváros csapat, 1972 München csapat

40. Steinmetz Barnabás vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén

41. Szabó Bence vívás: 1988 Szöul csapat, 1992 Barcelona egyéni

42. Szilágyi Áron vívás: 2012 London egyéni, 2016 Rio de Janeiro egyéni

43. Szívós István vízilabda: 1952 Helsinki, 1956 Melbourne

44. Szőke Katalin úszás: 1952 Helsinki 100 méter gyors, 1952 Helsinki 4x100 gyorsváltó

45. Takács Károly sportlövészet: 1948 London gyorstüzelő pisztoly, 1952 Helsinki gyorstüzelő pisztoly

46. Tersztyánszky Ödön vívás: 1928 Amszterdam egyéni, 1928 Amszterdam csapat

47. Tóth Péter vívás: 1908 London csapat, 1912 Stockholm csapat

48. Török Ferenc öttusa: 1964 Tokió egyéni, 1968 Mexikóváros csapat

49. Varga Tamás vízilabda: 2004 Athén, 2008 Peking

50. Vári Attila vízilabda: 2000 Sydney, 2004 Athén

51. Vereckei Ákos kajak: 2000 Sydney K4 1000 méter, 2004 Athén K4 1000 méter

52. Werkner Lajos vívás: 1908 London csapat, 1912 Stockholm csapat

 

Egyszeres (217):

1. Ábrahám Attila kajak: 1988 Szöul K4 1000 méter

2. Ágoston Judit vívás: 1964 Tokió csapat

3. Ambrus Miklós vízilabda: 1964 Tokió

4. Antal Róbert vízilabda: 1952 Helsinki

5. Baczakó Péter súlyemelés: 1980 Moszkva

6. Bárány Árpád vívás: 1964 Tokió csapat

7. Barta István vízilabda: 1932 Los Angeles

8. Básti István labdarúgás: 1968 Mexikóváros

9. Bauer Rudolf atlétika: 1900 Párizs diszkoszvetés

10. Bene Ferenc labdarúgás: 1964 Tokió

11. Benedek Gábor öttusa: 1952 Helsinki

12. Berki Krisztián torna: 2012 London lólengés

13. Berty László vívás: 1912 Stockholm csapat

14. B. Nagy Pál vívás: 1968 Mexikóváros csapat

15. Bóbis Gyula birkózás: 1948 London szabadfogás nehézsúly

16. Bodnár András vízilabda: 1964 Tokió

17. Bodó Andrea torna: 1956 Melbourne kéziszer-csapat

18. Borkai Zsolt torna: 1988 Szöul lólengés

19. Bozsi Mihály vízilabda: 1936 Berlin

20. Bozsik József labdarúgás: 1952 Helsinki

21. Brandi Jenő vízilabda: 1936 Berlin

22. Budai László labdarúgás: 1952 Helsinki

23. Bujdosó Imre vívás: 1988 Szöul csapat

24. Buzánszky Jenő labdarúgás: 1952 Helsinki

25. Czene Attila úszás: 1992 Atlanta 200 méter vegyes

26. Czibor Zoltán labdarúgás: 1952 Helsinki

27. Czigány Kinga kajak: 1992 Barcelona K4 500 méter

28. Csák Ibolya atlétika: 1936 Berlin magasugrás

29. Csapó Gábor vízilabda: 1976 Montreal

30. Csermák József atlétika: 1952 Helsinki kalapácsvetés

31. Csernai Tibor labdarúgás: 1964 Tokió

32. Cservenyák Tibor vízilabda: 1976 Montreal

33. Csik Ferenc úszás: 1936 Berlin 100 méter gyors

34. Csík Tibor ökölvívás: 1948 London harmatsúly

35. Csipes Ferenc kajak: 1988 Szöul K4 1000 méter

36. Csipes Tamara kajak: 2016 Rio de Janeiro K4 500 méter

37. Csollány Sziveszter torna: 2000 Sydney gyűrű

38. Csordás Lajos labdarúgás: 1952 Helsinki

39. Csongrádi László vívás: 1988 Szöul csapat

40. Dalnoki Jenő labdarúgás: 1952 Helsinki

41. Delneky Gábor vívás: 1960 Róma csapat

42. Dombi Rudolf kajak: 2012 London K2 1000 méter

43. Dónusz Éva kajak: 1992 Barcelona K4 500 méter

44. Dömölky Lídia vívás: 1964 Tokió csapat

45. Dömötör Zoltán vízilabda: 1964 Tokió

46. Dunai Antal labdarúgás: 1968 Mexikóváros

47. Dunai Lajos labdarúgás: 1968 Mexikóváros

48. Énekes István ökölvívás: 1932 Los Angeles légsúly

49. Erdős Sándor vívás: 1972 München csapat

50. Fábián Dezső vízilabda: 1952 Helsinki

51. Fábián László kajak: 1956 Melbourne K2 10000 méter

52. Fábián László öttusa: 1988 Szöul csapat

53. Faragó Tamás vízilabda: 1976 Montreal

54. Farkas János labdarúgás: 1964 Tokió

55. Farkas Péter birkózás: 1992 Barcelona kötöttfogás 82 kg

56. Fatér Károly labdarúgás: 1968 Mexikóváros

57. Fazekas László labdarúgás: 1968 Mexikóváros

58. Felkai László vízilabda: 1964 Tokió

59. Foltán László kajak: 1980 Moszkva K2 500 méter

60. Földi Imre súlyemelés: 1972 München légsúly

61. Gábor Tamás vívás: 1964 Tokió csapat

62. Garay János vívás: 1928 Amszterdam csapat

63. Gedó György ökölvívás: 1972 München papírsúly

64. Gedővári Imre vívás: 1988 Szöul csapat

65. Gelei József labdarúgás: 1964 Tokió

66. Gerendás György vízilabda: 1976 Montreal

67. Gombos Sándor vívás: 1928 Amszterdam csapat

68. Grosics Gyula labdarúgás: 1952 Helsinki

69. Gyarmati Olga atlétika: 1948 London távolugrás

70. Gyenge Valéria úszás: 1952 Helsinki 400 méter gyors

71. Gyurta Dániel úszás: 2012 London 200 méter mell

72. Halasy Gyula sportlövészet: 1924 Párizs trap egyéni

73. Hammerl László sportlövészet: 1964 Tokió kisöbű puska fekvő

74. Harangi Imre ökölvívás: 1936 Berlin könnyűsúly

75. Hasznos István vízilabda: 1952 Helsinki

76. Hazai Kálmán vízilabda: 1936 Berlin

77. Hámori Jenő vívás: 1956 Melbourne csapat

78. Hegedűs Csaba birkózás: 1972 München kötöttfogás 82 kg

79. Hesz Mihály kajak: 1968 Mexikóváros K1 1000 méter

80. Hevesi István vízilabda: 1956 Melbourne

81. Hidegkuti Nándor labdarúgás: 1952 Helsinki

82. Hódos Imre birkózás: 1952 Helsinki kötöttfogás légsúly

83. Hódosi Sándor kajak: 1988 Szöul K4 1000 méter

84. Horkai György vízilabda: 1972 Montreal

85. Horváth Csaba kajak: 1996 Atlanta K2 500 méter

86. Horváth Zoltán vívás: 1960 Róma csapat

87. Hosnyánszky Róbert vízilabda: 2008 Peking

88. Igaly Diána sportlövészet: 2004 Athén skeet

89. Ihász Kálmán labdarúgás: 1964 Tokió

90. Ivády Sándor vízilabda: 1932 Los Angeles

91. Juhász István labdarúgás: 1968 Mexikóváros

92. Juhász Katalin vívás: 1964 Tokió csapat

93. Kárpáti Károly birkózás: 1936 Berlin szabadfogás 66 kg

94. Katona Sándor labdarúgás: 1964 Tokió

95. Kausz István vívás: 1964 Tokió

96. Keglovich László labdarúgás: 1968 Mexikóváros

97. Kenéz György vízilabda: 1976 Montreal

98. Keresztes Attila vívás: 1956 Melbourne csapat

99. Keresztes Lajos birkózás: 1928 Amszterdam kötöttfogás könnyűsúly

100. Kertész Aliz torna: 1956 Melbourne kéziszer-csapat

101. Keserű Alajos vízilabda: 1932 Los Angeles

102. Keserű Ferenc vízilabda: 1932 Los Angeles

103. Kis Gábor vízilabda: 2008 Peking

104. Kiss Balázs atlétika: 1996 Atlanta kalapácsvetés

105. Kocsis Antal ökölvívás: 1928 Amszterdam légsúly

106. Kocsis Ferenc birkózás: 1980 Moszkva kötöttfogás 74 kg

107. Kocsis Lajos labdarúgás: 1968 Mexikóváros

108. Kocsis Sándor labdarúgás: 1952 Helsinki

109. Komora Imre labdarúgás: 1964 Tokió

110. Konrád Ferenc vízilabda: 1976 Montreal

111. Konrád János vízilabda: 1964 Tokió

112. Kósz Zoltán vízilabda: 2000 Sydney

113. Kovács Ágnes úszás: 2000 Sydney 200 méter mell

114. Kovács Antal cselgáncs: 1992 Barcelona 95 kg

115. Kovács Imre labdarúgás: 1952 Helsinki

116. Kovács István ökölvívás: 1996 Atlanta 54 kg

117. Kovács Aladár öttusa: 1952 Helsinki csapat

118. Kökény Roland kajak: 2012 London K2 1000 méter

119. Köteles Erzsébet torna: 1956 Melbourne kéziszer-csapat

120. Kutasi György vízilabda: 1936 Berlin

121. Lantos Mihály labdarúgás: 1952 Helsinki

122. Lemhényi Dezső vízilabda: 1952 Helsinki

123. Littomeritzky Mária úszás: 1952 Helsinki 4x100 gyorsváltó

124. Lóránt Gyula labdarúgás: 1952 Helsinki

125. Lőrincz Márton birkózás: 1936 Berlin kötöttfogás légsúly

126. Magay Dániel vívás: 1956 Melbourne csapat

127. Majoros István birkózás: 2004 Athén kötöttfogás 55 kg

128. Marcz Tamás vízilabda: 2000 Sydney

129. Marosi Paula vívás: 1964 Tokió csapat

130. Martin Miklós vízilabda: 1952 Helsinki

131. Menczel Mihály labdarúgás: 1968 Mexikóváros

132. Mendelényi Tamás vívás: 1960 Róma csapat

133. Mező Ferenc művészeti versenyek: 1928 Amszterdam irodalom

134. Mészáros Erika kajak: 1992 Barcelona K4 500 méter

135. Mészáros Ervin vívás: 1912 Stockholm csapat

136. Mizsér Attila öttusa: 1988 Szöul csapat

137. Molnár Endre vízilabda: 1976 Montreal

138. Molnár István vízilabda: 1936 Berlin

139. Móna István öttusa: 1968 Mexikóváros csapat

140. Nagy Ernő vívás: 1932Los Angeles csapat

141. Nagy Imre öttusa: 1960 Róma csapat

142. Nagy László labdarúgás: 1968 Mexikóváros

143. Nébald György vívás: 1988 Szöul csapat

144. Németh Angéla atlétika: 1968 Mexikóváros gerelyhajítás

145. Németh Imre atlétika: 1948 London kalapácsvetés

146. Németh Miklós atlétika: 1976 Montreal gerelyhajítás

147. Nógrádi Ferenc labdarúgás: 1964 Tokió

148. Noskó Ernő labdarúgás: 1968 Mexikóváros

149. Novák Éva úszás: 1952 Helsinki 4x100 gyorsváltó

150. Novák Ferenc kajak: 2000 Sydney K2 500 méter

151. Novák Ilona úszás: 1952 Helsinki 4x100 gyorsváltó

152. Növény Norbert birkózás: 1980 Moszkva kötöttfogás 90 kg

153. Ónodi Henrietta torna: 1992 Barcelona ugrás

154. Orbán Árpád labdarúgás: 1964 Tokió

155. Osztrics István vívás: 1972 München csapat

156. Palotai Károly labdarúgás: 1964 Tokió

157. Palotás Péter labdarúgás: 1952 Helsinki

158. Pars Krisztián atlétika: 2012 London kalapácsvetés

159. Parti János kajak: 1960 Róma K1 1000 méter

160. Pataki Ferenc torna: 1948 London műszabadgyakorlat

161. Páncsics Miklós labdarúgás: 1968 Mexikóváros

162. Pézsa Tibor vívás: 1964 Tokió egyéni

163. Pócsik Dénes vízilabda: 1964 Tokió

164. Polyák Imre birkózás: 1964 Tokió kötöttfogás pehelysúly

165. Pósta Sándor vívás: 1924 Párizs egyéni

166. Prokopp Sándor sportlövészet: 1912 Stockholm harcipuska összetett

167. Pulai Imre kajak: 2000 Sydney K2 500 méter

168. Puskás Ferenc labdarúgás: 1952 Helsinki

169. Rády József vívás: 1928 Amszterdam csapat

170. Rajczy Imre vívás: 1936 Berlin csapat

171. Repka Attila birkózás: 1992 Barcelona kötöttfogás 68 kg

172. Risztov Éva úszás: 2012 London 10 km

173. Rózsa Norbert úszás: 1996 Atlanta 200 méter mell

174. Rusorán Péter vízilabda: 1964 Tokió

175. Sárközi István labdarúgás: 1968 Mexikóváros

176. Sárosi László vízilabda: 1976 Montreal

177. Schenker Zoltán vívás: 1912 Stockholm csapat

178. Sike András birkózás: 1988 Szöul kötöttfogás 57 kg

179. Steinmetz Ádám vízilabda: 2004 Athén

180. Sudár Attila vízilabda: 1976 Montreal

181. Szabó József úszás: 1988 Szöul 200 méter mell

182. Szalai Miklós labdarúgás: 1968 Mexikóváros

183. Szász Emese vívás: 2016 Rio de Janeiro egyéni

184. Szarka Zoltán labdarúgás: 1968 Mexikóváros

185. Szentmihályi Antal labdarúgás: 1964 Tokió

186. Székely Bulcsú vízilabda: 2000 Sydney

187. Székely Éva úszás: 1952 Helsinki 200 méter mell

188. Szepesi Gusztáv labdarúgás: 1964 Tokió

189. Szilvásy Miklós birkózás: 1952 Helsinki kötöttfogás váltósúly

190. Szittya Károly vízilabda: 1952 Helsinki

191. ifj. Szívós István vízilabda: 1976 Montreal

192. Szondy István öttusa: 1952 Helsinki csapat

193. Szűcs Lajos labdarúgás: 1968 Mexikóváros

194. Tarics Sándor vízilabda: 1936 Berlin

195. Tass Olga torna: 1956 Melbourne kéziszer-csapat

196. Tatai Tibor kajak: 1968 Mexikóváros K1 1000 méter

197. Temes Judit úszás: 1952 Helsinki 4x100 gyorváltó

198. Tordasi Ildikó vívás: 1976 Montreal egyéni

199. Török Gyula ökölvívás: 1960 Róma légsúly

200. Urányi János kajak: 1956 Melbourne K2 10000 méter

201. Vajda Attila kajak: 2008 Peking K1 1000 méter

202. Varga Dániel vízilabda: 2008 Peking

203. Varga Dénes vízilabda: 2008 Peking

204. Varga János birkózás: 1968 Mexikóváros kötöttfogás légsúly

205. Varga Károly sportlövészet: 1980 Moszkva kisöbűpuska fekvő

206. Varga Zoltán labdarúgás: 1964 Tokió

2007. Varga Zsolt vízilabda: 2000 Sydney

208. Vaskuti István kajak: 1980 Moszkva K2 500 méter

209. Vértesy József vízilabda: 1932 Los Angeles

210. Vízvári György vízilabda: 1952 Helsinki

211. Vörös Zsuzsanna öttusa: 2004 Athén egyéni

212. Weisz Richárd birkózás: 1908 London kötöttfogás nehézsúly

213. Wladár Sándor úszás: 1980 Moszkva 200 méter hát

214. Zádor Ervin vízilabda: 1956 Melbourne

215. Zakariás József labdarúgás: 1952 Helsinki

216. Zombori Ödön birkózás: 1936 Berlin szabadfogás légsúly

217. Zsivótzky Gyula atlétika: 1968 Mexikóváros kalapácsvetés

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.